Válságstáb a tokiói tőzsde feltámasztására
A japán kormány válságstábot hozott létre, miután tegnap már több mint 16 éves mélypontra esett a tokiói Nikkei-225 irányadó tőzsdeindex; a múlt héten meghirdetett intézkedéscsomag mielőbbi bevezetésével a részvényárfolyamokat kívánják megtámasztani. Elemzők szerint a Bank of Japan (BoJ) a jövő héten szinte biztosan tovább csökkenti a kamatot.
