BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

válságkezelés

03.
24.
19:09

Amiatt okoz válságot a koronavírus, mert annyira összeomlásról beszélnek

A pénzügyi elemzők hiperpesszimisták a koronavírus teremtette gazdasági helyzetben: szinte kivétel nélkül arra számítanak, hogy a 2008-ashoz hasonló visszaesés jön a fejlett gazdaságokban. Kína már megszenvedte a válságot, az eurózóna és az Egyesült Államok pedig most lép csak be az igazi recesszióba, vélekedik a legtöbb elemző. Viszont lehet, hogy pesszimistább mindenki, mint a valós helyzet megkövetelné: lesz visszaesés, de a harmadik és a negyedik negyedévben mindenki talpra állhat.

Szerző(k):
Szabó Dániel