Amiatt okoz válságot a koronavírus, mert annyira összeomlásról beszélnek
A pénzügyi elemzők hiperpesszimisták a koronavírus teremtette gazdasági helyzetben: szinte kivétel nélkül arra számítanak, hogy a 2008-ashoz hasonló visszaesés jön a fejlett gazdaságokban. Kína már megszenvedte a válságot, az eurózóna és az Egyesült Államok pedig most lép csak be az igazi recesszióba, vélekedik a legtöbb elemző. Viszont lehet, hogy pesszimistább mindenki, mint a valós helyzet megkövetelné: lesz visszaesés, de a harmadik és a negyedik negyedévben mindenki talpra állhat.




