BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

vállalat

12.
21.
19:22

Ezekkel a fenyegetésekkel szembesülhetünk jövőre

A koronavírus által okozott világjárvány miatt hozott intézkedések újabb lehetőségeket teremtettek a kiberbűnözőknek. Nemcsak az iparvállalatok válhatnak most már célponttá, de oktatási intézmények, diákok, tanárok, vagy maguk a járvány megfékezésén keményen dolgozó cégek is. A Kaspersky kiberbiztonsági cég szakértői összeszedték, jövőre milyen veszélyek leselkedhetnek ránk.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
12.
04.
08:00

A Covid után jön a "sütiapokalipszis" - mit lehet tenni?

Miközben a koronavírus-járvány az egész üzleti világot felkavarta, komoly változások is zajlanak a hirdetési iparban. A közelmúltban még az olyan jogszabályváltozások okoztak fejfájást a cégvezetőknek, mint a GDPR vagy az elektronikus hírközlési adatvédelmi irányelv (ePrivacy), most egy újabb jelentős változás lóg a levegőben: a "sütiapokalipszis". Két éven belül ugyanis a harmadik féltől származó sütik (cookie-k) el fognak tűnni, ami óriási fenyegetést jelent a reklámcégekre nézve. Mit kezd ezzel a helyzettel a piac egyik meghatározó szereplője, az internetes közönségméréssel foglalkozó lengyel kutatócég, a Gemius? Többek között erről mesélt a Napi.hu-nak adott interjújában Lukas Vinkler üzletfejlesztési menedzser, aki a magyarországi terveikről is beszélt.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna