Kínos hír jött az oltások mintaországából
Az Egyesült Királyságban, amely 2021 első felében maga mögött hagyta a fejlett országok nagy részét a koronavírus-oltások beadásában, több millió vakcinát semmisítettek meg.
Kínos hír jött az oltások mintaországából
Az Egyesült Királyságban, amely 2021 első felében maga mögött hagyta a fejlett országok nagy részét a koronavírus-oltások beadásában, több millió vakcinát semmisítettek meg.
Koronavírus: 88 halott, 4498 új fertőzött Magyarországon
Péntekre virradóra 4498 új fertőzöttet azonosítottak, 88 beteg elhunyt. Egy nappal korábban 5512 új fertőzöttről és 102 halálos áldozatról írt a központi oldal. Kórházban jelenleg 3997 covidost ápolnak, lélegeztetőgépre 148 beteg szorul. Egy nappal korábban 4199 covidos feküdt kórházban, közülük 165-en szorultak lélegeztetőgépre. Az elvégzett tesztek ötöde igazolta a vírus jelenlétét. A legalább egy oltást felvett magyarok száma egy nap alatt 1372 fővel gyarapodott.
Koronavírus: 100 százalékos védelmet ígér egy újonnan kifejlesztett vakcina
Teljes védelmet nyújthat a súlyos Covid-19 ellen a Sanofi és GSK közelmúltban kifejlesztett vakcinája. A vállalatok most az Amerikai Élelmiszer és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA), valamint az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) engedélyét kérik ahhoz, hogy a készítményt kétadagos vakcinaként és emlékeztető oltásként is alkalmazhassák - írja a házipatika.com.
Koronavírus: 102 halálos áldozat, 5512 új fertőzött Magyarországon
Csütörtökre virradóra 5512 új fertőzöttet azonosítottak,102 beteg elhunyt. Egy nappal korábban 6286 új fertőzöttről és 132 halottról írt a központi oldal. Kórházban jelenleg 4199 beteget ápolnak, közülük 165-en szorul lélegeztetőgépre. Egy nappal korábban 4463 kórházi és 170 lélegeztetőgépen lévő betegről írt a központi oldal. Az elvégzett tesztek 22,1 százaléka bizonyult pozitívnak. A legalább egy oltást felvett magyarok száma 468 fővel gyarapodott.
Börtönbe megy a mások helyett oltásokat felvevő férfi
Tíz hónap szabadságvesztésre ítélte a kranji bíróság azt a férfit, aki mások nevében hétszer oltatta be magát koronavírus ellen két hónap alatt Szlovéniában - közölte a Delo című napilap.