Soha nem történt még ilyen Németországban
Minden korábbinál nagyobbra nőtt a jövedelmi egyenlőtlenség Németországban egy friss felmérés szerint.
Soha nem történt még ilyen Németországban
Minden korábbinál nagyobbra nőtt a jövedelmi egyenlőtlenség Németországban egy friss felmérés szerint.
Belenyúltak a norvég alap zsebébe
A norvég kormány váratlanul kivett közel 400 millió dollárt az ország olajbevételeket kezelő vagyonalapjából. Nem tudni mi áll a háttérben, de jó eséllyel az olajár mélyrepülése miatt kényszerültek erre.
Baloldali segélykiáltás - a túlélés a tét
Nem a hagyományos szociális megfontolások, hanem a környezet védelme nevében követeli egy publicista, hogy az emberek húzzanak egy határt, amely felett tilos lesz meggazdagodni. Immár az emberi társadalom túlélése a tét.
Nagy változás jön a társasházakban - bajba kerülhetnek a kókler képviselők (frissítve)
Jövőre lép életbe az a törvénymódosítás, amely szerint a közös képviselő a jövőben a saját vagyonával felel a hibáiért, a mulasztások miatt pedig akár 5 millió forint pénzbírásra is büntethetik. A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) azoknak, akik mindenfajta szakmai előképzettség nélkül vágtak bele ilyen munkába, új képzéssel segítene. A társasházkezelők szervezete később azt közölte lapunkkal, hogy még nincs bírságolás, erről még nem jelent meg végrehajtási rendelet
Feltámad a kommunizmus? Volna rá igény
Thomas Piketty baloldali sztár közgazdász úgy véli, hogy a néhány millió vagy legfeljebb tíz millió eurónál nagyobb vagyonokat le kellene faragni erre a szintre, ám gazdaságpolitikai ötletei, amelyekkel ezeket megvalósítaná nem újak, és nem igazán lehet velük választást nyerni.