Csattanós választ adott a kormány arra, ki tehet a horror benzinárakról
Nem a túladóztatás, hanem a kapzsi kereskedők. Na és persze továbbra is a háború.
Csattanós választ adott a kormány arra, ki tehet a horror benzinárakról
Nem a túladóztatás, hanem a kapzsi kereskedők. Na és persze továbbra is a háború.
Térképen a kormányzat rémálma: megtalálja rajta a helyét?
Minden adat azt mutatja, hogy a Budapesten túli Magyarország nehéz helyzetben van. Egyes vármegyékben az egy főre jutó GDP egyenesen csökkent az uniós átlaghoz képest. A különbség pedig a kasszáknál is megmutatkozik: aki hazánk egy kevésbé szerencsés régiójában él, jóval kevesebb lehetőséghez jut.
Jöhet az árcsökkentés? Nagy Márton a sarkára állt
A nemzetgazdasági minisztérium közölte: az üzemanyagárak szintje elfogadhatatlan, azonnali lépésekre van szükség.
Magyar vármegyei álom: egyszer annyit enni, mint Budapesten
Óriási a különbség a magyar emberek anyagi lehetőségei előtt attól függően, hogy hazánk mely régiójában élnek. Ezt Navracsics Tibor szakminiszter regionális drámaként jellemezte, és a KSH most erre mutatott be újabb bizonyítékot. A fővárosban ugyanis többet költöttek, mint Fejérben, Komáromban, Veszprémben, Vasban, Zalában, Tolnában és Nógrádban összesen.
Visszaszólt a kormánynak a szakma: csökkentsék az üzemanyag adóját
A kormányzat továbbra is azzal fenyegeti a kiskereskedőket, hogy beavatkozik az üzemanyagárak alakításába, ám a szakma szerint sokkal inkább adót kellene csökkenteni. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter ma a kormány elé terjeszti a terveit, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkárát a lehetőségekről kérdeztük.