BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

utépítés

08.
10.
09:00

Jó hír jött a húzóágazatból

Júniusban az építőipari termelés volumene 27 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbi, alacsony bázist. Mindkét építményfőcsoport termelése emelkedett: az épületek építéséé 26, az egyéb építményeké 30 százalékkal. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján júniusban az építőipar termelése 1 százalékkal bővült az előző hónaphoz képest. A második negyedévben az építőipar termelői árai 4,6 százalékal emelkedtek az előző év azonos időszakához viszonyítva - közölte a KSH.

Szerző(k):
Szepesi Anita