Jó hír jött a húzóágazatból
Júniusban az építőipari termelés volumene 27 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbi, alacsony bázist. Mindkét építményfőcsoport termelése emelkedett: az épületek építéséé 26, az egyéb építményeké 30 százalékkal. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján júniusban az építőipar termelése 1 százalékkal bővült az előző hónaphoz képest. A második negyedévben az építőipar termelői árai 4,6 százalékal emelkedtek az előző év azonos időszakához viszonyítva - közölte a KSH.




