BUX 139485.15 1,35 %
OTP 44860 2,0 %
header

UMTS

11.
02.
23:59

Elindult az osztrák UMTS-árverés

Ausztriában ma indult el a harmadik generációs mobilkoncessziók (Universal Mobile Telecommunications System, UMTS) árverése. Az első körben az ajánlatok összértéke 620, a második körben 630 euró volt, azaz éppen csak meghaladta a kormány által elvárt minimális szintet. Elemzők nem is számítanak nagy licitháborúra, ugyanis az osztrák piac ahhoz túl kis falat, ráadásul a nagy telekom-cégek a jelentősebb európai piacokon már több mint 100 milliárd eurót elköltöttek az UMTS-licencek megszerzésére.

Szerző(k):
Ádám Viktor
10.
24.
23:59

Érvényes az olasz UMTS-aukció

Az olasz kormány lezártnak tekinti a harmadik generációs (UMTS) mobiltávközlési koncessziókra kiírt aukciót és elfogadja a Blu konzorcium kivonulása után kialakult végeredményt - derült ki a hétfő esti miniszteri tanácskozás után kiadott közleményből. A remélttől jóval elmaradó bevétel miatt Rómának valószínűleg nem lesznek nagy nehézségei, de az árverés megszervezésének módja miatt még érhetik támadások.

Szerző(k):
Szabó Márta
10.
19.
23:59

Megkezdődött az olasz UMTS-aukció

Olaszországban hat pályázó verseng az elnyerhető öt harmadik generációs (UMTS) mobilkoncesszióért a tegnap kezdődött aukción: a Telecom Italia Mobile (TIM) a Vodafone-hoz tartozó Omnitellel, a Wind, a Blu, az IPSE és az Andala. Az olasz kormány elemzők szerint 20-35 milliárd euró, azaz 17-30 milliárd dollár körüli bevételre számíthat a koncessziók értékesítéséből. Ez elmarad a brit és a német UMTS-aukción befolyt 32,53 milliárd, illetve 50,8 milliárd dollártól. Olaszországban azonban már a lakosság 60 százalékának van mobilja, tehát ott kisebb növekedés várható, mint Nagy-Britanniában, ahol 52, illetve Németországban, ahol 40 százalékos a penetráció. Tegnap a negyedik kör után már 11,02 milliárd eurónál tartottak a licitálók a Dow Jones szerint.

Szerző(k):
Kummer Krisztián