Elindult az osztrák UMTS-árverés
Ausztriában ma indult el a harmadik generációs mobilkoncessziók (Universal Mobile Telecommunications System, UMTS) árverése. Az első körben az ajánlatok összértéke 620, a második körben 630 euró volt, azaz éppen csak meghaladta a kormány által elvárt minimális szintet. Elemzők nem is számítanak nagy licitháborúra, ugyanis az osztrák piac ahhoz túl kis falat, ráadásul a nagy telekom-cégek a jelentősebb európai piacokon már több mint 100 milliárd eurót elköltöttek az UMTS-licencek megszerzésére.
