Ügyesen kavarják a lapokat a lengyelek
A lengyelek alaposan belemerültek a mézbizniszbe. Mind az exportjuk, mind az importjuk nő, a behozatal egy részét továbbértékesítik külföldön.
Ügyesen kavarják a lapokat a lengyelek
A lengyelek alaposan belemerültek a mézbizniszbe. Mind az exportjuk, mind az importjuk nő, a behozatal egy részét továbbértékesítik külföldön.
Nyugtalanítónak tartják Szijjártó kijelentését a románok
A román külügyminisztérium "nyugtalanítónak" tartja a regionális energetikai együttműködés ügyében, többek között a magyar külügyminiszter által megfogalmazott, a "stratégiai partnerség szellemével ellentétes, inkorrekt" nyilatkozatokat, és tájékoztatást kért ezek hátteréről a bukaresti magyar nagykövetségtől - írja az MTI.
Álom-e a magyaroknak az olcsó gáz vagy hamarosan elérhető?
Magyarország ugyan majd hogy nem elkerülhetetlen tranzitország a Romániában termelt földgáz európai exportjában, ám ez nem jelenti azt, hogy az energiahordozó elosztóközpontjává válhat. Nem is törekszik erre - mondták magyar menedzserek romániai újságíróknak.
Szijjártó is megszólalt a földgáz kapcsán
A kormány már nemcsak az orosz gázra támaszkodna, hanem új beszerzési csatornákat is kiépíteni.
Az oroszok készek tárgyalni az ukránokkal
A Gazprom nem hosszabbítja meg az orosz földgáz ukrajnai exportjáról szóló, jövő év végén lejáró megállapodást, ami azonban nem jelenti azt, hogy leállna az Európába exportált orosz földgáz ukrajnai tranzitja, utóbbiról egyeztetések kezdődtek - jelentette ki az MTI szerint Alekszandr Medvegyev, a Gazprom vezérigazgató-helyettese.