Gigantikus bírságot kapott a Toyota, autósok millióit verhették át az USA-ban
Az Amerikai Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma (DOJ), valamint Környezetvédelmi Ügynöksége (EPA) a múlt héten hivatalos közleményben bejelentette, hogy polgári pert indított a Toyota Motor Company ellen a Clean Air Act kibocsátással kapcsolatos információ-szolgáltatási előírásainak „szisztematikus és hosszan tartó megszegése” miatt, melyet egy 180 millió dolláros (átszámítva 53,8 milliárd forintos) büntetés kifizetésével tud rendezni az japán vállalat - írja a villanyautosok.hu.




