Már meg is van az új brexit-ügyi miniszter
Dominic Raabot nevezte ki hétfőn Theresa May brit miniszterelnök a brit EU-tagság megszűnésének folyamatát irányító brit minisztérium (DExEU) élére - írja az MTI.
Már meg is van az új brexit-ügyi miniszter
Dominic Raabot nevezte ki hétfőn Theresa May brit miniszterelnök a brit EU-tagság megszűnésének folyamatát irányító brit minisztérium (DExEU) élére - írja az MTI.
Elképesztő káosszal indul és így is folytatódik a hétfő
Theresa May, az Egyesült Királyság miniszterelnöke az elmúlt év legsúlyosabb belpolitikai válságát robbantotta ki azzal, hogy olyan brexitstratégiát szabott kormányának, amely miatt lemondott kulcsfontosságú minisztere. Ezt borítékolhatóan újabb politikai petárdák és bombák robbanása követi.
Inkább Merkel, mint Brüsszel! - Meglepő kijelentést tett a brit kormányfő
Theresa May szerint ideje, hogy az Európai Bizottság komolyan vegye a brit EU-tagság megszűnése utáni kapcsolatok feltételrendszerére kidolgozott londoni javaslatokat - írja az MTI.
Trump a jövő héten Nagy-Britanniában tárgyal
Hivatalos látogatásra érkezik Nagy-Britanniába a jövő héten Donald Trump. Az amerikai elnök összes programja Londonon kívüli, vidéki helyszíneken lesz, fogadja őt II. Erzsébet királynő is - írta az MTI.
Eljött a fekete péntek - nincs megoldás a bajra
Nem fog működni a brit kormány legújabb EU-s válási stratégiája - véli a kormány legilletékesebb minisztere ellentmondva főnökének, a kormányfőnek. A feszültség nő a pénteki kabinetülés előtt, amelyen a miniszterelnök elővezeti legújabb kompromisszumos javaslatát arra, hogy legyen is, meg ne is vámhatár a szigetország körül.