Szijjártó Péter megszólalt a földgáztározókról
Magyarországon az európai átlag feletti a földgáztározók töltöttsége - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten, az öt közép-európai külügyminiszter találkozóját követően.
Szijjártó Péter megszólalt a földgáztározókról
Magyarországon az európai átlag feletti a földgáztározók töltöttsége - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten, az öt közép-európai külügyminiszter találkozóját követően.
A szlovákoknak bezzeg van elég gázuk télre
A szlovák kormány nem lacafacázott, már a háború kitörésének napján elkezdték a felkészülést arra, hogy az országot egyébként döntő mértékben ellátó Oroszország fogja magát, és leállítja a földgáz szállítását. Ezért gőzerővel elkezdték feltölteni a tárolókat, aminek meglett az eredeménye.
Orbán Viktor szerint energia-veszélyhelyzet van Európában
A háborús energiaárak és az európai energiaellátási problémák Magyarországra is kihatnak, ezért Orbán Viktor miniszterelnök szerda reggelre a Karmelita kolostorba összehívta a kormánykabinetet, amelynek tagjai a szakmai kabineteket vezető miniszterek - közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Gázellátás: léptek a szlovákok
A következő fűtési szezonra, 2023 májusának végéig elegendő gáztartalékkal rendelkezik Szlovákia – jelentette be Richard Sulík (SaS), a szlovák gazdasági miniszter.
"Az idei tél nagyon-nagyon nehéz lesz Európában"
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) úgy látja, hogy az európai országoknak komoly olaj- és gázellátási kihívásokkal kell szembenézniük az elkövetkező hónapokban.