BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

technológia

06.
26.
07:52

Több ezer ember hónapok óta nem jut hozzá gyógyszeréhez

A Méniére-betegek Magyarországon hónapok óta nem jutnak hozzá a tüneteik enyhítésére szolgáló készítményhez, ugyanis egy ideje hiánycikk az országban. Az Országos Gyógyszerészeti Intézet szerint a tavasz óta fennálló globális gyártási kapacitásprobléma az összes betahisztin tartalmú készítményt érinti. A gyártó cégek szerint október végétől várható a helyzet rendeződése.

Szerző(k):
Economx