Balog szerint a diákok \"inkább balhét akartak csinálni\"
A kormány szerdai ülésén dönt a pedagógusképzés plusz ösztöndíjairól - jelentette be Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter szerdán a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Balog szerint a diákok \"inkább balhét akartak csinálni\"
A kormány szerdai ülésén dönt a pedagógusképzés plusz ösztöndíjairól - jelentette be Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter szerdán a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Mi lehet a megoldás a természettudományos tanárhiányra?
A politikusi pályánál magasabb presztízsű a tanári hivatás, felelősségteljes és társadalmilag hasznos munkakör, de ehhez képest jelentősen alulfizetett - ezt gondolják a pályaválasztás előtt álló fiatalok, és ez lehet az egyik oka annak, hogy nem jelentkeznek természettudományos tanárszakokra - derült ki egy friss kutatásból.
Erre jutott a kormány a pedagógusokkal
Teljes megegyezés hiányában folytatódnak a tárgyalások a pedagógus szakszervezetek és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) között, az újabb egyeztetés jövő szerdán lesz.
Kemény, de konstruktív volt a megbeszélés a kormány és a pedagógusok között
Szombaton folytatódnak a tárgyalások a kormány és a pedagógus-sztrájkbizottság között - jelentette be Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a felek keddi tárgyalása után, Budapesten.
Ezért nem akar senki tanár lenni
A főiskolákon, egyetemeken oktatók fizetése a legmagasabb a tanárok között, átlagosan bruttó 240 900 forint, míg a középiskolai tanárok 163 500, az általános iskolai tanítók pedig bruttó 154 300 forintra számíthatnak havonta - derül ki a Workania által működtetett fizetesek.hu legfrissebb felméréséből.