BUX 139032.34 1,02 %
OTP 44660 1,55 %
header

tanár

08.
13.
00:00

Ellehetetlenül a tanárok továbbképzése?

Kemény, gyakorlatilag teljesíthetetlen feltételekhez köti a szeptembertől hatályos kormányrendelet a pedagógusok továbbképzési költségeinek állami kifizetését, a rendszer ellehetetlenülhet, gyakorlatilag \"államosítják\" − jósolták a Napi Gazdaságnak nyilatkozó szakemberek. Idén január elsejéig a fenntartó önkormányzatok állták a tanárok tanulási költségeit, az ősszel kezdődő tanévtől azonban az iskolaigazgatók, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK) és a szakminiszter saját hatáskörben, a szeptember elsejétől hatályos kormányrendelet alapján dönt majd arról, hogy a munkáltató mit fizet és mit nem. (Nevük elhallgatását kérő szakértők szerint nem véletlen, hogy éppen a minap nevezett ki Hoffmann Rózsa köznevelésért felelős államtitkár több száz \"intézményvezetőt\".)

Szerző(k):
Tóth Kata
08.
05.
10:05

Kiszűrik a \"lusta\" tanárokat

Évi 30 ezer pedagógus kérheti majd 2014 januárjától minőségi átsorolását a Pedagógus I. kategóriából, amelybe az életpályamodell szeptemberi indulásától automatikusan kerülnek − mondta a Napi Gazdaságnak egy neve elhallgatását kérő, az oktatási kormányzat eddigi működésével elégedett vidéki iskolaigazgató. Szerinte a szakmának szüksége volt már a nagyívű változásokra, és mint minden ilyen, ez is járhat buktatókkal.

Szerző(k):
Tóth Kata