Ellehetetlenül a tanárok továbbképzése?
A jogszabály olyan feltételekhez köti a szakvizsgához szükséges képzéseket, amelyeket a megemelt heti óraszám mellett gyakorlatilag lehetetlen teljesíteni.
Ellehetetlenül a tanárok továbbképzése?
A jogszabály olyan feltételekhez köti a szakvizsgához szükséges képzéseket, amelyeket a megemelt heti óraszám mellett gyakorlatilag lehetetlen teljesíteni.
Ellehetetlenül a tanárok továbbképzése?
Kemény, gyakorlatilag teljesíthetetlen feltételekhez köti a szeptembertől hatályos kormányrendelet a pedagógusok továbbképzési költségeinek állami kifizetését, a rendszer ellehetetlenülhet, gyakorlatilag \"államosítják\" − jósolták a Napi Gazdaságnak nyilatkozó szakemberek. Idén január elsejéig a fenntartó önkormányzatok állták a tanárok tanulási költségeit, az ősszel kezdődő tanévtől azonban az iskolaigazgatók, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK) és a szakminiszter saját hatáskörben, a szeptember elsejétől hatályos kormányrendelet alapján dönt majd arról, hogy a munkáltató mit fizet és mit nem. (Nevük elhallgatását kérő szakértők szerint nem véletlen, hogy éppen a minap nevezett ki Hoffmann Rózsa köznevelésért felelős államtitkár több száz \"intézményvezetőt\".)
Sok a kérdőjel a pedagógus-béremelés körül
Szkeptikusan nyilatkoznak a pedagógus-szakszervezetek, illetve szakértőik a szeptemberi béremeléssel kapcsolatban. Van, amelyikük a joghézagokra hivatkozva pesszimista, és van olyan vezető, aki azt gondolja, a modellt mindenképp bevezetik a választások előtt.
Kiszűrik a \"lusta\" tanárokat
Évi 30 ezer pedagógus kérheti majd 2014 januárjától minőségi átsorolását a Pedagógus I. kategóriából, amelybe az életpályamodell szeptemberi indulásától automatikusan kerülnek − mondta a Napi Gazdaságnak egy neve elhallgatását kérő, az oktatási kormányzat eddigi működésével elégedett vidéki iskolaigazgató. Szerinte a szakmának szüksége volt már a nagyívű változásokra, és mint minden ilyen, ez is járhat buktatókkal.
Anomáliákkal teli a tanári életpályamodell
Vannak olyanok, akik − bár státusuk feljogosítaná őket − a minősítési rendszer 2017-re csúszása miatt nem kapják meg az ezzel járó többletpénzt.