BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
header

szolgáltatás

11.
16.
07:08

Óriási csődhullám indult Magyarországon - mit lép a kormány?

Egyelőre a statisztikák nem tükrözik, mennyire tragikus helyzetben érte a vendéglátóipart a novemberi korlátozás. Sok cég, amely még nem ment tönkre, a tél folyamán az utolsó utáni tartalékait is felélheti. Az ágazati érdekképviseletek azért lobbiznak, hogy a jelenlegi egyhavi támogatási programot tavaszig hosszabbítsa meg a kormány, máskülönben a munkahelymegtartás és az újranyitás is reménytelenné válhat egy nagyon jelentős vállalati kör számára.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
11.
13.
09:15

Még mindig nem tudják az áramszolgáltatók, mit vár tőlük a kormány

Az Európai Unió 2030-ra kitűzött, legalább 32,5 százalékos energiamegtakarítási programja miatt a magyar kormánynak is energiahatékonysági intézkedéseket kellene bevezetnie. Egyelőre viszont hiányoznak a részletek, így a közműszolgáltatóknak, áramkereskedőknek úgy kell lebeszélniük az embereket a termékeikről, hogy nem tudják, pontosan mit várnak tőlük.

Szerző(k):
Szabó Dániel
11.
02.
13:19

Koronavírus: mától egy hónapos zárlat van Németországban

Életbe léptek hétfőn Németországban az újabb járványlassító korlátozások, amelyek révén a kormányzati remények szerint a hónap végéig stabilizálódik, majd csökkenni kezd az új típusú koronavírussal (SARS-Cov-2) igazoltan fertőzöttek napi száma, és enyhül az egészségügyi ellátórendszer terhelése - írja az MTI. Egyszerre legfeljebb tíz fő lehet együtt, a szolgáltatók többségének be kellett zárni.

Szerző(k):
Domokos Erika