Nem enged az EU a magyar kormánnyal folyó vitában
Egyelőre nem került ki az EU legújabb Oroszország elleni szankciós csomagjából az olajembargó, annak ellenére, hogy a magyar kormány vétóval fenyeget e miatt az intézkedés miatt.
Nem enged az EU a magyar kormánnyal folyó vitában
Egyelőre nem került ki az EU legújabb Oroszország elleni szankciós csomagjából az olajembargó, annak ellenére, hogy a magyar kormány vétóval fenyeget e miatt az intézkedés miatt.
Mindenkit lehagyott a rubel idén
Az Oroszországban bevezetett tőkekorlátozások meghozták az eredményüket. A komoly szankciók ellenére a rubel legyorsulta a brazil reált is és ezzel a legjobban teljesítő deviza lett idén a dollárral szemben. Csak éppen nem nagyon lehet realizálni a nyereséget.
A magyar embargós vétót inkább a profit diktálja, mint a nehézségek
A magyar kormány kitartóan támadja az EU hatodik szankciós csomagját, főként annak az orosz olajembargóra vonatkozó passzusait. Az érvelés szerint évekig tartó fejlesztéseket igényelne, hogy a magyarországi olajfinomítókat átállítsák másfajta olajtípusokra. Szakértők sora állítja a Napi.hu-nak, hogy bár valóban lehetnek költségei egy ilyen átállásnak, de ez 6-18 hónapos időkeretben könnyen megvalósítható. Az igazi válasz szerintük az, hogy az orosz olajon hatalmas profitot realizál a Mol-csoport.
Gázellátás: Putyin egy magyar és több európai gázipari cégre is szankciókat vetett ki
Moszkva szankciókkal sújtotta az orosz gázt Európába szállító Jamal-vezeték lengyelországi szakaszának tulajdonosát, valamint a Gazprom orosz gázipari vállalat korábbi németországi egységét, amelynek leányvállalatai kiszolgálják Európa gázfogyasztását. Egy komoly magyar céget is büntetőintézkedések alá vont Vlagyimir Putyin elnök utasítására a Kreml. Bár egyelőre nem világos, milyen következményekkel jár ez, de egy korábbi rendelet szerint megtilthatják, hogy az oroszoktól vásároljanak.
Von der Leyen elárulta, mit gondol az Orbánnal folytatott megbeszélésről
Az Európai Bizottság elnöke Budapesten vacsorázott a magyar kormányfővel, és szűkszavúan, de arról számolt be, hogy volt értelme a találkozónak, ugyanakkor hozzátette: további munkára van szükség. A téma természetesen az Oroszország elleni szankciók és az energiabiztonság volt. Szijjártó Péter külügyminiszter is megerősítette: történt némi előrelépés, de sok dolgot kell még megbeszélni, hogy Magyarország változtasson az álláspontján.