BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

szankció

08.
26.
16:35

A törökök a szankciók figyelmen kívül hagyására buzdítanak

Bár az ország hintapolitikát folytat Kelet és Nyugat között, egyre inkább szorul a hurok, miután az Egyesült Államok szankciókat lengetett be az oroszokkal kereskedő török bankokra és vállalatokra. Recep Tayyip Erdogan török elnök közvetlenül nem kommentálta az amerikai fenyegetést, de azzal védekezik, hogy országának túlságosan is szüksége van Oroszország energiahordozóira.

Szerző(k):
Sasvári Marcell
08.
24.
14:45

Katasztrófával fenyeget egy német várost az orosz embargó

A Németország északkeleti részén lévő Schwedt városát kezelhetetlen helyzetbe hozhatja az EU jövő év elején életbe lépő olajimport-embargója Oroszországgal szemben, mivel a város gyakorlatilag a Barátság vezetéken érkező olaj finomításából él. Úgy tűnik, nem lehet teljesen kiváltani a nyersanyagforrást, ezért előbb-utóbb sokan az utcára kerülhetnek az olajfinomítóból új álláslehetőség reménye nélkül.

Szerző(k):
Komócsin Sándor