Vendégek már vannak
Jó hónapot zárt a magyarországi idegenforgalom júniusban: a külföldivendég-éjszakák száma 2,9, a belföldieké pedig 4,7 százalékkal haladta meg a tavalyit, míg a szálláshelyek folyó áras árbevétele 11,5 százalékkal lett nagyobb − derül ki a KSH legújabb adataiból. Az árbevétel bővülésében szerepet játszott a kiadott szobák átlagárának 4,3 százalékos emelkedése. A jelentősebb küldő országok közül a Németországból és Ausztriából érkező vendégforgalom visszaesett (8, illetve 20 százalékkal), míg az amerikaiak, az orosz és a brit vendégek által eltöltött éjszakák száma számottevően (26, 15 és 9,8 százalékkal) nőtt. Júniusban a belföldi vendégek száma 1,1, az általuk eltöltött éjszakáké pedig 4,7 százalékkal bővült. Így összességében 2013 első félévében a külföldi vendégek száma 8,7 százalékkal, míg a magyaroké 3,2 százalékkal múlta felül az előző évit.
Szerző(k):
Domokos László