Eltűnt több ezer dolgozó a magyar gyárakból
A magyar iparban hosszú ideje zajló létszámcsökkentést most számok is igazolják: a legnagyobb gyárak közül 11-ben már kevesebb a dolgozó, mint egy évvel ezelőtt.
Eltűnt több ezer dolgozó a magyar gyárakból
A magyar iparban hosszú ideje zajló létszámcsökkentést most számok is igazolják: a legnagyobb gyárak közül 11-ben már kevesebb a dolgozó, mint egy évvel ezelőtt.
Megdöbbentő látlelet a magyar iparról: egyre több dolgozó kerül az utcára
A megrendelések visszaesése miatt a magyar iparban nem nagy leépítéseket, hanem fokozatos és rejtett létszámcsökkentést tapasztalni. Sok cég inkább a munkaerő természetes cseréjére, részmunkaidőre és műszakleállításokra támaszkodik, miközben a dolgozók jövedelme és biztonsága folyamatosan romlik.
A betegek járnak majd a legrosszabbul: kiakadtak az egészségügyi dolgozók
Az orvosi és az egészségügyi szakszervezet szerint is azonnali bérkorrekcióra van szükség az ágazatban, mert a fizetések vásárlóértéke hónapról hónapra csak romlik.
Felszólították a németeket, hogy dolgozzanak többet
A németek hajlandóak lennének többet dolgozni egy felmérés szerint. A több munkára való hajlandóságot fő kereskedelmi partnerünknél az is jól mutatja, hogy Németország egyik legnagyobb szakszervezete bejelentette a négynapos munkahétre való törekvés végét.
Nem bírják a kitoloncolást: két hét alatt bedobhatja a törölközőt a német rendőrség
Nem biztos, hogy a német rendőrség két-három hétnél tovább bírja a határellenőrzést, a migránsok visszafordítását és a kitoloncolást. A szakszervezet vezetője szerint, ehhez rengeteg túlórára van szükség, és a megfelelő képzést sem kapták meg az eljáráshoz.