Tévhit, hogy akkor vesszük ki a szabadságot, amikor akarjuk
Sokak fejében él az a hibás feltevés, hogy a szabadságokkal teljes egészében a munkavállaló rendelkezik, és munkáltatónak akkor kell azt kiadnia, amikor a munkavállaló kéri. A szakértő az Economxnak elmondta: a szabadság kiadása elsődlegesen a munkáltató joga, nem lehetséges, hogy például karácsonykor két hétre leálljon az egész ország.




