Elérhet-e a kormány keze a svájci bankszámlákig?
A magyar kormány az adóamnesztia lejártával azzal az ötlettel állt elő, hogy a magyar állampolgárok által svájci bankokban elhelyezett betéteit beazonosítsák, illetve adó kivetésével bevonják a közteherviselésbe. Magyarország célja a teljes információ- és adatnyilvánosság elérése - hangoztatták a bejelentéskor. Felmerül azonban a kérdés, hogy ténylegesen milyen valós lehetőségei vannak a kormányzatnak ezen a téren, azaz teljesülhet-e teljes egészében ez az elképzelés?




