BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

Svájc

01.
18.
14:38

Elérhet-e a kormány keze a svájci bankszámlákig?

A magyar kormány az adóamnesztia lejártával azzal az ötlettel állt elő, hogy a magyar állampolgárok által svájci bankokban elhelyezett betéteit beazonosítsák, illetve adó kivetésével bevonják a közteherviselésbe. Magyarország célja a teljes információ- és adatnyilvánosság elérése - hangoztatták a bejelentéskor. Felmerül azonban a kérdés, hogy ténylegesen milyen valós lehetőségei vannak a kormányzatnak ezen a téren, azaz teljesülhet-e teljes egészében ez az elképzelés?

Szerző(k):
Economx
01.
17.
18:25

Nem mond igazat a kormány a svájci adóügyben?

Nem hihető, hogy Magyarország kereste meg Svájcot, és az sem lehet igaz, hogy Magyarország adóztatná meg a svájci bankszámlákon található pénzeket. Az pedig egyenesen súlyos etikai aggályokat vet fel, hogy Lázár János a betéten található vagyonok megadóztatásával fenyegetőzik, miközben legfeljebb a kamatjövedelmek megadóztatásáról lehet szó. Ha a kormány megállapodik Svájccal, egy újabb ügyben megy szembe az Európai Bizottsággal - mondta a hvg.hu-nak Deák Dániel, a Corvinus Egyetem nemzetközi és összehasonlító adójoggal foglalkozó egyetemi tanára.

Szerző(k):
Economx
01.
17.
15:50

Svájci bankszámlák: így próbálkozhat a kormány

A magyar kormány bejelentette, hogy egy olyan új típusú kétoldalú egyezményt szeretne kötni Svájccal, amelynek hatására radikálisan csökkenne az adóeltitkolás lehetősége, és a magyar adózók külföldi számlákon lévő pénzei hosszú távon a magyar adóbevételeket növelnék. Az ilyen típusú úgynevezett \"Rubik egyezmények\" az utóbbi időben kerültek a nemzetközi figyelem középpontjába, és az uniós tagállamok közül már Anglia, Ausztria, és Németország is aláírt Svájccal hasonló egyezményt - mutat rá a bejelentésre adott reakciójában a Faludi Wolf Theiss Ügyvédi Iroda adópartnere.

Szerző(k):
Economx