BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

spar

10.
12.
18:54

Dübörög az áruházi lobbi: most az osztrák miniszter támadja a magyar kormányt, a különadó ellen mozgósít

Magyarország 2022 óta fizettet különadót a külföldi élelmiszerláncokkal, emiatt már zajlik az EU kötelezettségszegési eljárása, amelyben most Ausztria gazdasági minisztere követeli Brüsszel gyors intézkedését. Vagyis, hogy meszeljék el az intézkedést, vagy citálják a kormányt mielőbb a bíróság elé – derült ki vasárnap az osztrák sajtóból.

Szerző(k):
Thurzó Katalin
09.
11.
19:10

Vége az etetésnek: tovább szorongatják a kereskedőket, hogy felére törjék az inflációt

Ausztria hadat üzent a kereskedőknek: a hazánkban is piacvezető élelmiszerláncok érintettségével a cégek átfogó ellenőrzéseket kapnak a nyakukba, mert nyugati szomszédunkban legfőbb kormányzati cél lett az infláció lefelezése, valamint a vásárlók védelme a rejtett áremelések, félrevezető akciók csapdáival szemben. Eközben az áfacsökkentésre is komoly esély nyílt.

Szerző(k):
Thurzó Katalin