Orosz sertéshústermelők a kínai piac tíz százalékát szereznék meg, kihasználva a Brüsszel és Peking közötti kereskedelmi feszültséget.
Szerző(k): V. G.Közel 7 ezer tonna sonkát eszünk meg húsvétkor, de mennyibe fog kerülni idén, és mit kell elkerülni, ha jó termékre vágyunk?
Szerző(k): Kreivich OrsolyaCsaknem hatmilliárd forintból épült sertéstelep Békéscsaba külterületén, ahol éves szinten 25 ezer vágósertés értékesítésével számolnak – közölte a beruházó Hajdúsági Agráripari (HAGE) Zrt.
Szerző(k): Horváth TiborMagyarország megvédi sertésállományát az afrikai sertéspestitől, jelentette ki Nagy István a tagországok agrárminisztereinek tanácsülését követően, miután kétoldalú megbeszélés keretében Horvátország agrárminisztere arról tájékoztatta, hogy országában megjelent az afrikai sertéspestis vírusa a házisertés-állományban is.
Szerző(k): EconomxEurópa legmodernebb sertéstelepének megépítésével éves szinten 350-500 ezer hízósertés előállításával számol az UBM. Közleményük szerint célkitűzéseik alapja, hogy a következő években globálisan tíz százalékkal növekedhet a baromfi- és sertéshús-fogyasztás.
Szerző(k): Drávucz PéterAz Amerikai Egyesült Államok agrárminisztériumának elemzése szerint az USA sertéshústermelése másfél százalékkal növekedhet 2023 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest, miközben a szakértők a hízósertés termelői árának 11 százalékos csökkenésére számítanak
Szerző(k): Horváth TiborNoha harminc éve még a kihalás fenyegette, ma már exkluzív élelmiszernek számít a világ minden táján a mangalica. Most a hazai fogyasztás ösztönzésére indult kéthetes kampány.
Szerző(k): Nagy KristófManapság már nem az EU-s rendeletek ismeretének hiánya, hanem az élelmiszer-biztonsági intézkedések betartása a legnagyobb kihívás a házi és a vágóhídi disznóvágások alkalmával. A felmérések szerint ugyan a sertésállomány nem nő Magyarországon, de a vágások száma évről-évre magasabb. Ennek egyik oka lehet, hogy egyre inkább nő a kereslet a minőségi hústermékek iránt.
Szerző(k): Sz.Horváth ZsoltNem kedvezett az állattartóknak az idei év: az önköltség jelentős megugrása mellett az időjárás és a munkaerő hiánya is nehézséget okozott. A legnagyobb baj az elmúlt évekhez hasonlóan a sertéságazatban mutatkozik, ezzel szemben a tejtermelők növelték bevételüket. Egyelőre nem várható, hogy fellélegezhetnek az állattartók: rövidtávon esélye sincs a takarmány- és energiaárak érdemi csökkenésének.
Szerző(k): Nagy Kristóf