Az SAP-t mégsem érdekli a BlackBerry
Az SAP-t mégsem érdekli a BlackBerry
A felhőben van a vállalatok jövője
Az SAP technológiáit 248 ezer ügyfél használja, a top 50 globális bankból 46 SAP-felhasználó, és Magyarországon is tíz felett van a banki ügyfeleik száma, a lojalitás pedig megközelíti a l0-es skála legfelső pontját − állítja a társaság magyarországi ügyvezetője, Ablonczy Balázs, akit a vállalati informatika trendjeiről kérdeztünk.
Itthon nem érzi a válságot az SAP
Miközben a teljes informatikai piac egy százalékkal visszaesett 2012-ben, az SAP Hungary Kft. 15,2 milliárd forintról 17,1 milliárdra tudta növelni árbevételét − mondta el Ablonczy Balázs, a cég ügyvezető igazgatója az SAP Forum konferencia hétfői napján. A társaság negyven százalékkal több új szoftvert értékesített a magyar piacon, mint 2011-ben, Ablonczy szerint kijelenthető, hogy nagyon jó évet zártak. Az idei eredményekkel kapcsolatban a cégvezető kiemelte, hogy az árbevétel terén időarányosan jól állnak, szinte biztosan túl tudják szárnyalni a tavalyit, sőt utalt arra, hogy akár 18 milliárd forint fölé is emelkedhet a cég forgalma. Az eredmény javulásával a foglalkoztatottak száma is növekedett, ma már több mint ötszáz fővel dolgozik a német szoftvercég Magyarországon. Ezen belül a legnagyobb mértékben a támogató központ bővült, de néhány régiós tevékenységet is sikerült Budapestre hozni.
Nem okozott meglepetést a német szoftveróriás
Erős, 10 százalékos profit-, és 4 százalékos második negyedévi forgalomnövekedést jelentett csütörtökön a német SAP.
Egymilliárdos informatikai fejlesztés az MVM-nél
Az MVM-csoport az egész vállalatcsoportra kiterjedő, egységes vállalatirányítási rendszert vezetett be az SAP 6.0 formájában, a folyamatok átláthatóságának, javításának és a költségek optimalizálásának érdekében.