BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
header

robert_habeck

02.
02.
14:11

A szén kivezetése után is biztosított lesz a német villamosenergia-ellátás

A biztonságos áramellátás még abban az esetben is garantált lenne, ha 2030-ra teljesen leállna a széntermelés - erre a következtetésre jutott a német Szövetségi Hálózati Ügynökség (Bundesnetzagentur) jelentése, amelyet szerdán tárgyalt a kabinet. A hivatal azzal számol, hogy az áramellátással akkor sem lesz gond, ha a tervezettnél nyolc évvel korábban zárják be a német szénbányákat.

Szerző(k):
Horváth Tibor
09.
23.
07:19

Németország egy Gazprom-maradványt is államosít

Az Uniper német gázipari óriásvállalat hét eleji államosítását követően a német kormány csütörtökön megerősítette, hogy fontolóra vette a SEFE, az orosz Gazprom energetikai óriáscég németországi leányvállalatának teljes átvételét is. A társaságot még júniusban vonta csődvédelem alá a német állam, de az energiaellátás biztosítása érdekében most teljesen államosíthatják.

Szerző(k):
Szabó Dániel