Sok a csőtörés - pénzt osztott az ITM
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) 1,5 milliárd forintot osztott szét a víziközművek működésének fenntartására és fejlesztésére.
Sok a csőtörés - pénzt osztott az ITM
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) 1,5 milliárd forintot osztott szét a víziközművek működésének fenntartására és fejlesztésére.
Megoldhatják a napelemek egyik nagy problémáját
A háztetőkre ma újonnan telepített napelem panelek hatásfokának négyszeresét ígéri egy amerikai egyetemi kutatás. Már "csak" a gyakorlatba kell tudni átültetni az elméletben átütő sikernek bizonyult megoldást.
Forradalmi lépés készül a briteknél
A Egyesült Királyságban egy felmérés szerint a nem megújuló energiából ellátott fogyasztók mintegy kétharmada zöld szolgátatóra váltana, ha az árak nem szállnak el. Az E.On brit leányvállalatánál állítják: ennek már most sincs akadálya.
Csődközeli helyzetbe került az Alföldvíz - levelet küldtek Orbánnak a dolgozók
Csödközeli helyzetbe került az 1200 főt foglalkoztató Alföldvíz az elmúlt évek kormányzati intézkedései - egyebek mellett a rezsicsökkentés - miatt. A cég szakszervezete Orbán Viktor miniszterelnöknek már három levelet írt, de hiába. A negyediket személyesen vitték el a Miniszterelnöki Hivatalba, amelyet átvettek és ígéretet kaptak arra, hogy hétfőn tárgyalóasztalhoz ülnek velük.
Gigantikus rezsicsökkentés Romániában
A hazai kitermelésű gáz árának állami szabályozása nyomán jelentős rezsicsökkentésben részesülnek Románia lakói a nyár közepétől.