BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

repülőgép

06.
29.
06:40

Az oroszok ki, Hernádi és Tombor beszálltak a magyar vagongyártásba

Az új honvédelmi miniszter, Szalay-Bobrovniczky Kristóf a cseh repülőgyártó cége után a magyar vagongyártó vállalkozásában is hátrébb lépett. A cseh vállalatnál Hernádi Zsolt Mol-vezér követte, míg a Dunakeszi Járműjavítóban egy olyan magántőkealaphoz került a részesedése, amelynek alapkezelője Hernádi egyik cége. Az orosz tulajdonos is kiszállt a Dunakeszi Járműjavítóból és az Egyiptomba vasúti kocsikat szállító Transmashholding Hungaryból, az utóbbiba Tombor András cége szállt be.

Szerző(k):
Domokos Erika
06.
28.
14:51

Pesszimista forgatókönyv a kiszivárgott orosz jelentésben: 14 milliárdos mentőcsomag jöhet

Oroszország az évtized végéig több mint 14 milliárd dollárt kíván befektetni a légiközlekedési ágazatába a hazai repülőgépgyártás fellendítése érdekében. A szankciókkal sújtott ország ugyanis nagy bajba került a nyugati alkatrészellátás leállás miatt. Egy korábban kiszivárgott kormányzati anyag szerint a szankciók fenntartása esetén a kereskedelmi repülőgépek több mint felét le kellene állítani.

Szerző(k):
Szász Péter