A minisztérium szerint már milliókkal bírságolják az új visszaváltási rendszert
A minisztérium szerint a fogyasztóvédelem bírságolt is az újfajta visszaváltási rendszer kapcsán, és még zajlik egy vizsgálat.
A minisztérium szerint már milliókkal bírságolják az új visszaváltási rendszert
A minisztérium szerint a fogyasztóvédelem bírságolt is az újfajta visszaváltási rendszer kapcsán, és még zajlik egy vizsgálat.
Kiderült, kiknek lehet pénze a leadott palackokból, erre nem is gondolt volna
Elértük a százmillió leadott palackot, így most már láthatjuk, hol jelenthet bevételt a REpont. A MOHU és a CBA képviselőjét kérdeztük a tapasztalatokról.
Guberáló kukabúvárokat és palackbubusokat termelt ki a REpont rendszer
A Szigeten a leglátványosabb manapság az új fajta jövedelemszerző tevékenység térnyerése. A környéken sokan vállalkoznak arra, hogy keresetkiegészítésként összegyűjtsék az 50 forintos betétdíjas palackokat, italos dobozokat.
A magyarok új hobbija: már napi 2,5 milliót is összegyűjtünk
Bő három héttel a kötelező visszaváltás DRS-rendszerének indulása után már napi 2,5 millió visszaváltásnál járunk, a REpont alkalmazást pedig 400 ezren töltötték le. Az Economx érdeklődésére a Mohunál elmondták: a vissza nem váltott palackok 50 forintos díjából származó összeget is a rendszer működtetésére és fejlesztésére kell, hogy fordítsák.
Gyűjtjük a palackokat, de a visszaváltásnál még jöhet meglepetés
Egyre gördülékenyebben működik a kötelező visszaváltási rendszer Magyarországon, ám a REpontokon még előfordulhatnak technikai problémák. A fogyasztók immár több mint napi egymillió italcsomagolást váltanak vissza itthon, de még évekig tarthat, mire utolérjük Szlovákiát. Az Economx kérdéseire válaszolt a Mohu Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.