BUX 137939.17 -1,12 %
OTP 44250 -1,49 %
header

recesszió

02.
14.
08:30

Recesszióba került a magyar gazdaság az év végére

2022 utolsó negyedévében 0,4 százalékkal bővült a magyar gazdaság az előző év azonos időszakához képest, míg az év egészét tekintve 4,6 százalékos bővülést regisztrált a KSH 2021-hez képest. Nagy Márton és Varga Mihály miniszterek elégedetten kommentálták a friss adatokat. Elemzők szerint az idei év első negyedévében is zsugorodhat még a gazdaság, ugyanakkor a növekedési fordulatra se kell sokat várni.

Szerző(k):
Károly Gábor
02.
09.
14:46

Európa puha recessziójában Magyarország az egyik legnagyobb vesztes

Rövid és enyhe gazdasági visszaeséssel kell szembenézniük a vállalatoknak Európában, amit azonban csak lassú fellendülés követ. A közép-kelet-európai régiót, így Magyarországot is súlyosabban érinti a krízis, emiatt a cégeknek minden rendelkezésre álló forrást meg kell ragadniuk a túléléshez, emellett hatékonyabbá és zöldebbé kell válniuk, hogy megerősödve kerüljenek ki a válságból.

Szerző(k):
Varga Csenge