Recesszióba került a magyar gazdaság az év végére
2022 utolsó negyedévében 0,4 százalékkal bővült a magyar gazdaság az előző év azonos időszakához képest, míg az év egészét tekintve 4,6 százalékos bővülést regisztrált a KSH 2021-hez képest. Nagy Márton és Varga Mihály miniszterek elégedetten kommentálták a friss adatokat. Elemzők szerint az idei év első negyedévében is zsugorodhat még a gazdaság, ugyanakkor a növekedési fordulatra se kell sokat várni.




