BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

reálbér

09.
18.
00:00

Idén nőhetnek a reálbérek

Öt éve először újra reálbér-növekedés lesz Magyarországon: az alacsony − 2,7 százalékra tervezett − infláció mellett 2013-ban a cégek a pénzromlás üteme feletti, átlagosan 3 százalékos béremelést hajtottak végre − derült ki a Hay Group felméréséből. A felmérésben idén 14-ről 21 százalékra nőtt azon cégek aránya, ahol befagyasztották a kereseteket, a lízingágazatban a cégek kétharmada döntött így, a gyógyszeriparban azonban minden megkérdezett vállalat növelte a béreket − mondta a Napi Gazdaságnak Jakabos Tünde, a Hay Group Kft. javadalmazási üzletágának vezetője.

Szerző(k):
Kiss Melinda
09.
15.
09:03

Durván csökkentek a bérek - a magyarok a legnagyobb vesztesek között

A megszorítócsomagok fő célpontjai a bérek voltak Európa-szerte, a fizetések váltak a belső leértékelési intézkedések fő eszközeivé - állítja az Európai Szakszervezeti Szövetség (ETUC) egy közelmúltban kiadott felmérésre hivatkozva, amely az EU tagállamaiban a reálbérek alakulását vizsgálta a válság előtti illetve utáni években. Az adatokból kiderül, hogy a nagy leértékelések nem oldották meg a versenyképességi problémákat, különösen a válság által leginkább sújtott tagállamokban. Magyarországon 2009 és 2012 között - Görögország és Litvánia után - a harmadik legnagyobb reálbércsökkenést mértek.

Szerző(k):
Economx
Szabó Zsuzsanna ,