Ennyire rossz betegadatok már rég érkeztek: gyerekek és felnőttek is veszélyben
Az elmúlt húsz évben 81 százalékkal nőtt a magas vérnyomásban szenvedők aránya, ezer tini közül 40 fiú vérnyomásadatai már rosszak. A cukorbetegek száma két évtized alatt két és félszeresére nőtt, az asztmásoké pedig négyszeresére. Az iskola szűrővizsgálatok szerint a diákoknál a lúdtalp és a látásromlás a leggyakoribb probléma.



