Meglépte a Decathlon, amit sokan nem mertek
Az áruházlánc október 1-től leveszi a polcairól a PET palackokat,
Meglépte a Decathlon, amit sokan nem mertek
Az áruházlánc október 1-től leveszi a polcairól a PET palackokat,
Többet követel a kormánytól a Greenpeace
Már csak jövőre lesznek Magyarországon valóban eldobható palackok, mivel 2024. január 1-től az italos pet-palackokat kötelezően vissza kell majd váltani. Legalábbis ez derül ki abból a levélből, amit Palkovics László technológiai miniszter válaszként a Greenpecenek küldött.
Jó fejek a magyarok egy kutatás szerint
A magyarok többsége támogatná, ha az ásványvizes palackokat az üvegekhez hasonlóan vissza lehetne váltani a boltokban - derült ki a Mizse ásványvíz márka megbízásából készített online reprezentatív felmérésből. Európai uniós kötelezettsége is Magyarországnak az italcsomagolások visszaválthatóságának megteremtése, ezt egyébként például Szlovákia már bevezette.
Olyan abroncsot dob piacra a Continental, amilyen még nem volt
A Continental piacra dobja az első újrahasznosított PET-palackokból kinyert poliészterrel készült gumiabroncsokat. Az új ContiRe.Tex technológiával készült nyári, illetve négy évszakos abroncsok már elérhetőek az első méretekben. A magasabb fenntarthatóság érdekében, házon belül kifejlesztett technológiát mindössze pár hónap alatt sikerült gyártásba vinni.
Mészáros Lőrinc hárommilliárdos karácsonyi ajándékot kapott
Mészáros Lőrinc Vivienvíz Kft.-je egy 2021. december 23-án aláírt szerződés szerint 3,3 milliárd forint költségvetési támogatást kapott "csomagolóanyag üzletága versenyképességének növeléséhez". A támogatás odaítélését a K-Monitor vette észre a Pénzügyminisztérium szerződéses listájában.