Nem gyártja többé újrahasznosított műanyagból építőkockáit a Lego
Kiderült, hogy ez a módszer még károsabb a környezetre.
Nem gyártja többé újrahasznosított műanyagból építőkockáit a Lego
Kiderült, hogy ez a módszer még károsabb a környezetre.
Hamarosan új automaták lepik el az országot
Érkezik a visszaváltás új dimenziója: aki visszaviszi a használt üvegeket és palackokat, még anyagilag is jól járhat.
Újra Magyarországon fogják palackozni a Pepsit
Átadták pénteken a Szentkirályi Magyarország Kft. új, nagy teljesítményű, PET-palackozó gyártósorát, a 2,8 milliárd forint értékű beruházás a vállalat ötéves fejlesztési programjának első ütemében épült meg.
Sokan kaszálhatnak a visszaváltós PET-palackokkal
A Nyugat-Európában bevett szokás a jövő évtől itthon is kötelező lesz. A cégek rengeteg plusz nyereségre számíthatnak, a lakosság pedig sokat veszíthet, ha nem viszi vissza a flakonokat.
Több mint egy millió műanyag palackot adnak el naponta
Friss adatok szerint naponta 1,2 millió műanyag palackot forgalmaznak a világban, s ha ez a tendencia folytatódik, 2050-re több műanyag szemét lesz az óceánokban, mint amennyi hal – hívja fel a figyelmet a Föld napja alkalmából az osztrák vízkezelő rendszereket gyártó BWT.