BUX 138308.85 0,5 %
OTP 44310 0,75 %
header

pedagógus

04.
02.
12:23

Alsós pedagógus: "Miért kell azért meghalni, mert egy előrelátható dolgot nem előz meg a kormány?"

Kormánydöntés szerint az iskolák április 19-én nyitnak, a pedagógusok oltása azonban csak most kezdődött, így a nyitásig nem szerzik meg a védettséget. A járványban már 60 pedagógus vesztette életét. A 444.hu alsós tanítónőkkel készített interjúja szerint teljes az egyetértés abban, hogy a védettség előtti nyitás a gyerekekre és a szülőkre nézve is felelőtlenség. Sokan nem is mennek vissza tanítani.

Szerző(k):
Szepesi Anita
03.
30.
11:55

Iskolakezdés: félnek a tanárok, biztonságos munkafeltételeket kérnek a kormánytól

A kormány ne ragaszkodjon az iskolák újranyitásakor egy olyan fiktív dátumhoz, amikor az oktatásban dolgozók sokaságának védettsége biztosan nem elégséges, hanem az egy hétvége alatt megszervezett tömeges oltás után biztosítsa az immunizációhoz szükséges megfelelő időszakot. Fontos, hogy a tömeges oltáson való részvétel ne lehessen a megfertőződés forrása, biztosítsák a távolságtartást és a higiénés követelmények betartását - olvasható az oktatási szakszervezetek és egészségügyi szakértők közös nyilatkozatában.

Szerző(k):
Szepesi Anita