Üzent a kormánynak a Pedagógusok Szakszervezete
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) elvárja az oktatásirányítástól, hogy a nyitásról szóló döntés után az osztálylétszámokat minimálisra csökkentsék az iskolákban.
Üzent a kormánynak a Pedagógusok Szakszervezete
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) elvárja az oktatásirányítástól, hogy a nyitásról szóló döntés után az osztálylétszámokat minimálisra csökkentsék az iskolákban.
Alig akad tanár, aki szívesen visszatérne a jelenléti oktatáshoz
A pedagógusok 87 százaléka nem szeretne visszatérni a jelenléti oktatáshoz április 19-én, azonban ha ezt mégis visszavezetik, 54 százalékuk bemenne a munkahelyére és megtartaná az óráit - derül ki a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a 21 Kutatóközpont közös felméréséből.
Friss számok jöttek a pedagógusok átoltottságáról
Hétvégén folytatódott a köznevelésben, a szakképzésben és a bölcsődékben dolgozók soron kívüli oltása - írja Kásler Miklós a Facebbokon.
Súlyos árat fizethetnek az érettségizők az iskolák megnyitásáért
Aki megbetegszik azután, hogy április 19-én megnyitják az iskolákat, lemaradhat saját érettségijéről is - érvelnek a szakszervezetek, a diákok és szakértők is a végzősök bejárása ellen. Sokan látnak kockázatot abban, hogy frissen oltott pedagógusok és diákok tömegei találkoznak hamarosan újra.
Mégis oltják a szoptatós anyákat
Az elmúlt heti kavarodást követően ma ismét arról beszélt a közmédiának György István, az országos oltási munkacsoport vezetője, hogy a kismamák és a gyermeküket anyatejjel táplálók is a háziorvosuktól igényelhetik az oltást, Pfizer- vagy Moderna-vakcinát. A szoptatós anyák a baba egyéves koráig kérhetik az oltást, a háziorvosnak mérlegelése lehetősége van.