BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

pdsz

09.
12.
00:00

Továbbra is sok a zűr az iskolákban

Özönlenek a pedagógusi és szülői panaszok a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetéhez (PDSZ) egy héttel az iskolakezdés után. Mendrey László elnök a Napi Gazdaságnak elmondta, igazolódtak a korábbi félelmek a pedagógus-életpályamodell bevezetésével kapcsolatban. Bár az alapfizetés a tanárok csaknem 100 százalékánál nő, a jövedelem a kötelezően ellátandó alapfeladatok megnövekedésével, a pótlékok és a túlórák díjazásának elhagyásával akár több tízezer forinttal is csökkenhet, miközben a pedagógusi munka minősége is romolhat. Mendrey a korábbi fizetések csökkenésére példaként említette azt az alsó tagozatos pedagógust, akinek szintén pedagógus párja hosszú távú betegsége miatt korábban helyettesítőként dolgozhatott, így a heti 25, havi 100 óra helyettesítéssel akár nettó 50-60 ezer forinttal többet haza is vihetett. Erre a jogszabály-módosítás miatt már nincs lehetőség, a helyettesítést nem fizetik meg túlóraként.

Szerző(k):
Tóth Kata