Megszólalt Palkovics a BME kiherélése kapcsán
November végére készül el az új nemzeti alaptanterv koncepciója - közölte az oktatási államtitkár kedden Budapesten.
Megszólalt Palkovics a BME kiherélése kapcsán
November végére készül el az új nemzeti alaptanterv koncepciója - közölte az oktatási államtitkár kedden Budapesten.
Kutatói utánpótlásban \"nem állunk jól\"
A kormány dolgozik azon, hogy minél több fiatal kutatót tudjon Magyarországon tartani, ahogyan a felsőoktatási dolgozók további illetményemelésének kidolgozása is folyamatban van - mondta Palkovics László akadémikus, oktatási államtitkár Szegeden a fizikusok vándorgyűlésén.
Építésre lesz pénz az államosított iskolákban
Idén 91,5 milliárd forinttal, jövőre pedig az eredeti célelőirányzathoz képest további 136 milliárd forinttal többet költ a magyar állam a köznevelési és oktatási intézmények infrastruktúrájának fejlesztésére - közölte Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkár Gyulán, sajtótájékoztatón.
Megnyírnák a nyári szüntetet - tabletet adnának a gyerekeknek
Átalakulhat a jövőben a tanév rendje, rövidebb lehet a nyári szünet, hosszabb az őszi és a tavaszi vakáció, és az új nemzeti alaptanterv (nat) bevezetésével szeretnék, ha egyre több iskolában tabletekről tanulnának a diákok - a többi között erről beszélt Palkovics László oktatási államtitkár az Indexen csütörtökön megjelent interjúban.
Újabb fontos változás jön szeptembertől az iskolákban
A tervek szerint harmincperces tanórák lesznek az általános iskola első és második osztályaiban a jövőben. Palkovics László oktatásért felelős államtitkára a Magyar Időknek nyilakozott az ügyben, és szerinte a rövidítésre azért van szükség, mert az óvoda utáni első két iskolai évben fontos, hogy a kisdiákok ne legyenek túlzott mértékben leterheltek.