A Miniszterelnökség irányítja a paksi bővítést
Az állam képviseletében a Miniszterelnökség gyakorolja a tulajdonosi jogokat az MVM Paks II. Atomerőmű Fejlesztő Zrt. felett az új paksi blokk 2026 végi megépítésééig.
A Miniszterelnökség irányítja a paksi bővítést
Az állam képviseletében a Miniszterelnökség gyakorolja a tulajdonosi jogokat az MVM Paks II. Atomerőmű Fejlesztő Zrt. felett az új paksi blokk 2026 végi megépítésééig.
Magyarországon tárolhatják más államok földgáztartalékát
Tovább terjeszkedne az MVM, Paks II. 2025-től termelhet, a Déli Áramlat hazai szakaszának építésébe fél éven belül belevághatnak - véli Baji Csaba, az MVM elnök-vezérigazgatója.
Az állam veszi meg Paksot az MVM-től
Az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. mai közgyűlése jóváhagyta, hogy a MVM Paks II Zrt. részvényeinek száz százalékát az MVM eladja a magyar államnak.
2018-ban kezdődhet Paks 2 építése
Legalább negyven százalékban magyarországi beszállítók építik majd a tervek szerint a Paksi Atomerőmű tervezett két új blokkját, az orosz Roszatommal kötött megállapodás értelmében - hangzott el a projektről tartott szerdai háttérbeszélgetésen. Az engedélyeztetés 2017-ben zárulhat le, és 2025-ben állhatnak üzembe az új blokkok.
Mi lesz Pakssal az orosz szankciók közepette?
A Paksi Atomerőmű bővítését nem érinti az Oroszország elleni mostani nemzetközi szankciós csomag - mondta Aszódi Attila, az atomerőmű bővítéséért felelős kormánybiztos hétfőn a Duna Televízió Közbeszéd című műsorában.