Felpörgött a reaktor a paksi atomerőműben, elhárult a veszély
Végül megoldották a hétvégén fellépett hibát Pakson, a négyes számú blokkban.
Felpörgött a reaktor a paksi atomerőműben, elhárult a veszély
Végül megoldották a hétvégén fellépett hibát Pakson, a négyes számú blokkban.
Gondok akadtak Pakson: a beszakadt munkagödör után a 4. reaktor okoz fejtörést
Hiba lépett fel a Paksi Atomerőmű 4-es blokkjában, amely miatt automatikus védelmi rendszer csökkentette a blokk teljesítményét. Közben a Paks II. projekt munkaterületén egy munkagödör beszakadt, és az Országos Atomenergia Hivatal azonnali hatállyal leállíttatta az építkezés egy részét. A szakemberek mindkét helyszínen dolgoznak a problémák elhárításán.
Csak Paks esetében marad érvényben a Gazprombank elleni szankció
Ideiglenesen felfüggesztették a Gazprombank elleni amerikai szankciót, de a paksi bővítés a magyar kormány kérése ellenére nem kapott mentességet.
Végleg eldőlt: a kormány eltörli a különleges gazdasági övezeteket
Némi zavarra utalhat, hogy a júniusi önkormányzati választások után a Pakson még kijelöltek egyet, hatmilliárd forintos elvonással sújtva az ellenzékivé vált városvezetést, majd novemberben az egész rendszert lesöprik az asztalról.
Megtörtént a bejelentés: innen is érkezik majd üzemanyag Paksra
Steiner Attila energetikáért és klímapolitikáért felelős államtitkár szerint a megállapodás Magyarország számára ellátásbiztonsági szempontból egy fontos lépés. A kormány további 20 évvel hosszabbítaná meg az atomerőmű élettartamát.