BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
header

paks

08.
29.
07:08

Kincs, ami nincs? Ennyit érhet Paks II. létesítési engedélye

Több mint két évnyi vizsgálódás, számos hiánypótlás-kérés és egy vezetőváltás után az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) határozatban közölte, hogy a Paks II. beruházás egyik legfontosabb engedélyét, a létesítési engedélyt megadja. Az angolszász szaksajtóban máris construction license-ként (építési engedélyként) hivatkozott papíros azonban valójában nem adta meg az építkezéshez a várva várt zöld jelzést. Az új magyar atomerőmű egyelőre továbbra sem került be az "építés alatt" állók népes táborába, ráadásul a regulátori határozattal kapcsolatban komoly aggály is felmerült.

Szerző(k):
Szabó István M.
08.
05.
11:53

Európa legnagyobb atomerőmű-flottája fejre állt

Annak ugyan nincs nagy hírértéke, hogy Franciaországban újraindítottak két reaktort, de ha hozzátesszük, hogy az újbóli hálózatra kapcsolásokkal is 50 százalék alatt maradt a francia atomarzenál termelési mérete, már más a kép. Ha pedig mindezt arra a helyzetre vetítjük, hogy miközben 400 euró felett is jár a piacon az egységnyi áram ára, és a francia rendszer jelentős mennyiségű áramimportra szorul a nukleáris kapacitások térdre esése miatt, máris eljutottunk a problémák közelébe. Paksnál is ugyanez a probléma fenyeget.

Szerző(k):
Szabó István M.