Ilyen hetet zárt Budapest
Csökkenő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, pénteken a BUX 39 709 ponton állt, ami az előző heti záró értékénél 429,25 ponttal, 1,09 százalékkal magasabb.
Ilyen hetet zárt Budapest
Csökkenő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, pénteken a BUX 39 709 ponton állt, ami az előző heti záró értékénél 429,25 ponttal, 1,09 százalékkal magasabb.
Az OTP húzta fel Budapestet
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,46 százalékos emelkedéssel, 40 131,37 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 17,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Most érdemes felkészülni, év végén már késő lesz
Ha valaki hisz az év végi rallyban, akkor annak már most érdemes felkészülnie az év végi emelkedésre a tőzsdéken - vélik az Equilor Befektetési Zrt. szakértői. Szerintük a forint árfolyama csak átmenetileg erősödhet az év hátralévő részében, a magyar részvények a jó gyorsjelentési szezont követően eközben ismét vonzóvá váltak.
Rossz napja volt a Molnak
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,34 százalékos csökkenéssel, 38 615,11 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 17,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. A legnagyobb mértékben a Mol esett, de az OTP is jelentősen gyengült, árfolyama 10 ezer forint alá süllyedt.
Eséssel zárt Budapest
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2,08 százalékos csökkenéssel, 39 435,24 ponton zárt pénteken.