BUX 137909.77 -1,14 %
OTP 44390 -1,18 %
header

osztalék

06.
22.
12:18

Betámadták a szupermarketeket, trükközéssel vádolják a láncokat

A nagy európai és amerikai szupermarketek a koronavírus okozta nyereségüket részvényeseiknek juttatták, ahelyett, hogy segítették volna a dolgozókat és jobb feltételeket biztosítottak volna a számukra. Miközben árat is emeltek, hogy arányaiban plusz ráfordítás nélkül kihozzák a járványügyi védekezést - derül ki az Oxfam, egy szegénység felszámolásáért dolgozó kutatócsoport friss jelentéséből.

Szerző(k):
Szabó Dániel
06.
02.
06:40

Nagyot javult Garancsi István építőcégének eredménye, szép osztalékot is fizet

A többi nagy hazai építőipari céghez hasonlóan a Market Építő Zrt. mérlegében sincs mély nyoma a válságnak: a vállalat 183 milliárd forintos nettó árbevétel mellett 17 milliárdos adózott eredménnyel zárta a tavalyi évet - ez tízmilliárddal jobb eredmény az előző évinél. A tulajdonosok, ahogy a megelőző négy évben, most is többmilliárdos osztalék kifizetéséről döntöttek.

Szerző(k):
Domokos Erika