Fejőstehénné váltak a pesti tőzsde nagy cégei
Érett korba, vagy inkább szakaszba léptek a legnagyobb hazai tőzsdei vállalatok. A növekedési lehetőségek korlátozottak, ugyanakkor nyereségük egyre nagyobb hányadát a részvényeseknek adják.
Fejőstehénné váltak a pesti tőzsde nagy cégei
Érett korba, vagy inkább szakaszba léptek a legnagyobb hazai tőzsdei vállalatok. A növekedési lehetőségek korlátozottak, ugyanakkor nyereségük egyre nagyobb hányadát a részvényeseknek adják.
Közel sem hétköznapi ajánlatot tett a Telekom
A Magyar Telekom saját részvényeiből fog vásárolni, nem is keveset. Ezt azonban nem a normál tőzsdei kereskedésben teszi, hanem aukciós formában. A Telekom-részvény fél év alatt óriásit emelkedett.
Az OTP felbikázta a BUX-ot
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 150,39 pontos, 0,34 százalékos emelkedéssel, 44 822,21 ponton zárt pénteken.
84 milliárd forint osztalékot fizet ki az OTP, csökkenő eredmény mellett
Az OTP 84 milliárd forint osztalékot fizet a tavalyi gazdálkodása után. A bank így részvényenként 300 forint osztalékot fizet a 2022-es év után a bank pénteki budapesti közgyűlésének döntése alapján, az osztalék kifizetése június 5-én indul.
A Mol-vezér az energiaválság megoldásáról beszélt, közben irdatlan osztalékot fizetnek
A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója hangsúlyozta, a kormányoknak, a nemzetközi intézményeknek el kell fogadniuk, hogy hosszú távon csak piaci normák alapján lehet fenntartani azt az egyensúlyt, amire szükség van. Az energiaválság ellenére jó eredményekről számolt be, magasabb összegű osztalék kifizetését javasolta a vállalat.