Pénzt szedtek a Péterfy kórházban: aki nem fizetett, kipenderítették az osztályról
Készpénzes befizetéseket kértek a korrupt főorvosok a kórház egyik osztályán. Ám az ügyben mindkettőt vesztegetés gyanújával őrizetbe vették.
Pénzt szedtek a Péterfy kórházban: aki nem fizetett, kipenderítették az osztályról
Készpénzes befizetéseket kértek a korrupt főorvosok a kórház egyik osztályán. Ám az ügyben mindkettőt vesztegetés gyanújával őrizetbe vették.
A Kórházszövetség elnöke tud három jó dolgot mondani a magyar egészségügyről
Tóth Gábor szerint a hazai ellátórendszer legnagyobb erősségei a magasan képzett, elkötelezett szakemberek, az országos lefedettség és a digitalizációban elért előrelépések.
Olyat tesz az AI az orvosokkal, ami nem túl biztató ránk nézve
A mesterséges intelligencia elbutítja az orvosokat egy tanulmány szerint.
Ütős levelet kapott Orbán Viktor az Orvos Világszövetségtől, ezt nem teszi zsebre
A WMA elnöke aggodalmát fejezi ki a kormányzati nyomás erősödése miatt, amely a Magyar Orvosi Kamara (MOK) ellen irányul.
Fogytán a betegek türelme, hiába több az orvos
2010 és 2024 között jelentősen, mintegy kilencezerrel nőtt a hazai egészségügyben praktizáló orvosok száma, ezt Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár is elmondta Esztergomban. A betegek mégis gyakran hosszú várakozási időkkel és túlterhelt rendelőkkel szembesülnek. A probléma hátterében nemcsak területi egyenetlenségek, az üres praxisok száma, de még a kettős praxisok is állnak.