BUX 138439.98 -0,76 %
OTP 44340 -1,29 %
header

orosz_szankciók

06.
20.
06:45

Magyarországon is csattan az orosz embargó

A magyar-orosz forgalom tavaly 14,3 százalékkal csökkent, az idei első 3 hónapban pedig mintegy 50 százalékkal esett vissza. Nemcsak agráripari exportunk, hanem a gyógyszeripari cégek is megsínylették a rubel ingadozását, jelentős veszteségeket szenvedtek, és ez az Oroszországban lévő magyar pénzintézetnek is kárt okozott - mondta Budai Gyula, a külügy Oroszország által elrendelt embargóból fakadó külgazdasági intézkedésekért felelős miniszteri biztosa.

Szerző(k):
MTI