Nagyot kaszáltak a koronavírus előtt a magyar autó- és motorgyárak
Az Opel kivételével emelkedő bevétellel működtek a nagy magyarországi autó- és motorgyárak, és a Suzuki kivételével jelentős mennyiségű osztalékot vettek ki belőlük a tulajdonosok.
Nagyot kaszáltak a koronavírus előtt a magyar autó- és motorgyárak
Az Opel kivételével emelkedő bevétellel működtek a nagy magyarországi autó- és motorgyárak, és a Suzuki kivételével jelentős mennyiségű osztalékot vettek ki belőlük a tulajdonosok.
Újraindul a szentgotthárdi Opel-gyár szerdától
Fokozatosan újraindul a termelés az Opel Szentgotthárd motorgyárban szerdától - közölte Kaszás Zoltán, a gyár sajtószóvivője az MTI-vel hétfőn közleményben.
Koronavírus - hogyan fogunk ezután új autót vásárolni?
Egyre több jóslat lát napvilágot arról, hogy milyen nyomot hagy majd a hétköznapokon a jelenlegi krízis azután is, hogy a koronavírus-járványt sikerül megfékezni és elvileg minden visszatérhet a rendes kerékvágásba. Lapunk annak járt utána, hogy a vírus miként hat a magyar újautó-kereskedelemre rövid és hosszabb távon. Kellenek egyáltalán szalonok a jövőben, vagy elég szervizpontokat fenntartani? Lesz akkora bukás, mint a 2008-as válság után és mennyivel drágultak idén az új autók?
Újraindulhat egy újabb nagy gyár Magyarországon
Szigorított egészségvédelmi intézkedések bevezetését követően az Opel Szentgotthárd készen áll a termelés újraindítására - közölte az MTI-vel Kaszás Zoltán a motorgyár sajtószóvivője.
A német autóipar a mélyben, magával ránthatja a magyart is
Jelentős romlás következett be a német autóipar üzleti kondícióban és kilátásaiban a koronavírus-járvány miatt a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének a felmérése szerint.