Olyan szankción vitáznak az USA-ban, amely világszerte éreztetné hatását
Az orosz kőolajimport betiltását vizsgálja az Egyesült Államok az európai szövetségesekkel együttműködve - mondta Antony Blinken amerikai külügyminiszter.
Olyan szankción vitáznak az USA-ban, amely világszerte éreztetné hatását
Az orosz kőolajimport betiltását vizsgálja az Egyesült Államok az európai szövetségesekkel együttműködve - mondta Antony Blinken amerikai külügyminiszter.
Nyereséges, és naperőműveket épít a Mol horvát cége
Az INA horvát olajipari vállalat nettó nyeresége a 2021-es pénzügyi évben elérte a 1,31 milliárd kunát (61,9 milliárd forint). 2020-ban 1,14 milliárd kuna (53,8 milliárd forint) veszteséget könyvelt el a cég - írja az MTI tudósítója.
Nő a feszültség a Molnál, már a finomító és a kitermelés is érintett
Sztrájkbizottság alakult Mol Nyrt.-nél a négy országos szakszervezetből három összefogásával, miután a munkáltató a bértárgyalásokat a harmadik forduló után megegyezés nélkül lezárta. Ezzel a sztrájkkészültség immár nem csak Mol Petrolkémiai Zrt. tiszaújvárosi üzemére, hanem a százhalombattai Dunai Finomítóra, valamint az energiatársaság szénhidrogén-kitermelő egységeire: egyebek közt az algyői és a gombai telephelyekre is kiterjed. Bár a Mol ajánlata nyomán az alapbérek több mint 7 százalékkal emelkednek, az érdekképviseletek szerint ez csak trükközés a számokkal, mivel a többletet a juttatásokból vonják el.
Arat a Gazprom: még annál is jobban keresetek az európai gázválságon, mint ahogyan azt tervezték
Megugrott tavaly a földgáz és a kőolaj exportjából származó orosz bevétel - írta meg az MTI.
Rendkívüli közgyűlést tartott a horvát-magyar INA
Az INA horvát-magyar olajipari vállalat rendkívüli közgyűlést tartott pénteken, amelyen megválasztotta a horvát vállalat felügyelőbizottságának (fb) horvát tagjait - közölte az INA. A magyar tagok nem változtak.