BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

olajipar

06.
20.
18:24

Szabadon terjeszkedhet a Mol Lengyerországban

A lengyel kormány valódi energiaóriást akar összehozni, az országban eddig is vezető szerepet betöltő PKN Orlennek nemzetközi szerepet szánnak. A fejlődés részeként a cég felvásárolja a Lotos olajtársaságot, amiben szintén a lengyel kormány a fő részvényes, de mielőtt ezt megtehetné, az uniós szabályoknak megfelelően, a Lotos kénytelen eladnia eszközeinek egy részét. Az Európai Bizottság rábólintott az üzletre, és itt jön a képbe a Mol, aki többszáz kutat vesz meg a lengyelektől.

Szerző(k):
Sasvári Marcell