BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

olaj

10.
17.
18:13

Az energiaválságnak már biztosan lesz egy nagy, regionális nyertese

A kelet-közép-európai régió energetikai központja lesz Horvátország annak köszönhetően, hogy már a jugoszláv időkben elkezdték kiépíteni az orosz energiaimportot nem igénylő, tenger felőli behozatalt. Nem egyszerűen a kőolaj és a földgáz importjának vannak meg a bővíthető feltételei, hanem erőteljes zöldenergia-fejlesztésenek is - utóbbiak el is indulnak.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
10.
12.
18:40

Szerb szakértők kockázatosnak tartják az új magyar-szerb olajfolyosót

Szerbiában a szakértők nem igazán osztják az ország államfőjének lelkesedését az új magyar-szerb kőolajvezetékkel kapcsolatban, ugyanis úgy vélik, hogy az orosz olaj reexportja magyar részről necces lehet. A magyar kormány hétfőn közölte, hogy a két ország csővezetéket épít, hogy Szerbiát orosz uráli nyersolajjal lássák el a Drusba kőolajvezetéken keresztül, mivel Belgrád Horvátországon keresztül történő ellátása uniós szankciók alá esik.

Szerző(k):
Komócsin Sándor